5 gyakorlati tipp a reggeli szájszag ellen

Bizonyára a legtöbben tapasztaltuk már, hogy reggelente ébredés után nem kifejezetten üde a leheletünk, ezért igyekszünk minél előbb fogat mosni, hogy megszűnjön reggeli szájszagunk. Az esetek többségében mindez teljesen normális jelenség, azonban néhány egyszerű szájápolási tanáccsal sokat javíthatunk ébredés utáni leheletünkön.

reggeli szajszag

A kellemetlen szájszag hátterében számos szájüregi vagy akár belső szervi panaszok is állhatnak, ám ez esetben a kellemetlen leheletet napközben is érezzük, nem csak a reggeli órákban.

Ha fogszuvasodásunk, felgyülemlett fogkövünk vagy ínygyulladásunk van, esetleg egy problémás bölcsességfogunk okoz gyulladást, akkor ezen panaszok miatt a nap bármely szakában tapasztalhatunk rossz szájszagot, kellemetlen ízt a szájüregünkben.

(X) hirdetés

Ha fogaink és ínyünk egészséges, ám reggelente mégis arra ébredünk, hogy leheletünk kellemetlen szagokat áraszt, akkor tudnunk kell, hogy mindez csak természetes biológiai ritmusunk miatt alakul ki.

Éjszaka alvás közben ugyanis csökken a nyálképződés, így a nappali órákkal ellentétben ilyenkor nyálunk nem mossa le fogazatunkról és nyelvünkről a lepedéket vagy a lebontott táplálékok után fennmaradó bomlástermékeket, hanem azok megtapadnak a nyelvünkön, arcunk belső felén, fogazatunkon és ínyünkön.

Bár teljesen ártalmatlan és természetes folyamatról van szó, ha valakit mégis zavar a reggeli szájszag, akkor néhány egyszerű praktikával javíthat az ébredés utáni leheletén.

(X) hirdetés

1. Megfelelő hidratálás

Szájüregünkben a nyál, nedvesség hiányában szaporodnak el a kellemetlen szájszagot okozó baktériumok, épp ezért megfelelő hidratáltsággal ellensúlyozhatjuk ezt a hatást. Este lefekvés előtt fogyasszunk el egy nagy pohár vizet. Szájüregünk kiszáradását, szomjúságérzetünket tovább növelheti a sós ételek esti fogyasztása is.

2. Alkoholmentes szájvíz használata

Ha szeretünk az esti fogmosások alkalmával szájvizet is használni, döntsünk inkább alkoholmentes típus mellett. Az alkoholos szájvizek estére kiszáríthatják a szájüreget, ezért érdemes inkább gyengédebb, alkoholmentes típusokat alkalmazni, esetleg speciálisan a szájszag kezelésére kifejlesztett öblögetőt használni.

3. Speciális fogkrém használata

Léteznek speciálisan a reggeli szájszag kiküszöbölésére kifejlesztett fogkrémek, melyek egyedi összetevőik révén képesek semlegesíteni az éjszaka felszabaduló kellemetlen szagokat, így reggel jóval frissebbnek érezzük leheletünket.

4. Nyelvkaparó használata

Nyelvkaparót reggel és este is használhatunk a szájszag ellensúlyozása érdekében. Nyelvünk óriási felület, a baktériumok szabadon megtapadhatnak rajta, akár napközben, akár az éjszaka során. Számos tanulmány alátámasztotta már, hogy a szájszag egyik leghatékonyabb ellenszere a nyelvkaparó.

5. Alapos fogmosás

Ha lefekvés előtt megfelelően megtisztítottuk a fogainkat és ínyünket, akkor jóval enyhébb reggeli szájszagra számíthatunk, hiszen a baktériumok annál kevesebb ételmaradékot tudnak majd „elfogyasztani” mialatt mi békésen szundikálunk.

A teljes esti fogápolási rutin része az alapos, legalább 2 perces fogmosás (érdemes mérni stopperrel) és a precíz fogköztisztítás (fogselyemmel vagy fogközkefével, esetleg szájzuhannyal).

Ha valakinek koronája, műfogsora, fogszabályzója van, mindig gondoskodnia kell ezek megtisztításáról is – a fém, műanyag és porcelán felületeken ugyanis erőteljesebb a baktériumok felhalmozódása, megtapadása.

Item added to cart.
0 items - Ft