- This topic has 9 hozzászólás, 2 résztvevő, and was last updated 6 years telt el by
Fresh24 Dental.
-
SzerzőBejegyzés
-
Lajos
VendégT. szakértő!
Két kérdéssel fordulok Önhöz!
Nem először van beragasztott fogszabályozó készülékem. Szeretném megtudni, hogy a többszörös fel-levétel, polir stb . Nem okoz gondot, sérülést a zománcnak?
Valamint a másik kérdésem: meglazult az ív utolsó brekettje de csak napok múlva tudok elmenni a kezelőorvoshoz. Mennyire veszélyes helyzet ez és mit tehetek most?
Köszönettel
LajosFresh24 Dental
ModerátorKedves Lajos,
A többszöri breket fel-levétel jót ugyan nem tesz, hiszen folyamatosan vékonyítja el a zománcréteget, de az orvosok erre mindíg külön figyelemmel vannak, és igyekeznek olyan megoldásokat találni, melyek a legkevésbé károsak.
Az utolsó laza breket miatt sem kell aggódnia, ez nem okoz vészhelyzetet, sem egyéb problémát, keresse fel kezelőorvosát, aki megigazítja a meglazult tappancsot.
Üdvözlettel:Lajos
VendégAkkor a véletlenül leesett majd tisztítás után visszaragasztott brekett is vekonyítja a zománcréteget? Nekem ketszer is leesett, akkor már eleve hátrányba kerültem az egészséges fog terén önhibámon kívül? Mégis hányszor lehet fel-levenni a breketteket átlagos zománcréteg mellett? Nagyon elszomorit ez a tény.
LajosFresh24 Dental
ModerátorKedves Lajos,
A visszaragasztás konkrét helyretétel, így az már a korábban előkészített helyére kerül vissza a breket. A fogzománcot minimálisan sértő beavatkozásról beszélünk, tehát emiatt nem kell aggódnia, leginkább azért sem, mert fogszakorvos kezeli. Ugyanakkor a fogszabályozás ilyen, levételt követően sok esetben észre sem vehetők a breketek helyei, főleg akkor, ha a páciens megfelelően vigyázott szájhigiénéjére, és a fogsorának, valamint a fogszabályozójának tisztán tartására.
Üdvözlettel:Lajos
VendégKöszönöm a válaszokat! Nem teljesen voltam tisztában ezzel a hátránnyal.
Kérem mondják meg, butaság volt csupán esztétikai javítás céljából, harmadszorra is (bár ez csak kis korrekció, de akkor is ragasztani kell) fogszabályoztatni?
LajosFresh24 Dental
ModerátorKedves Lajos,
Véleményünk szerint a legfontosabb, hogy Ön konfortosan érezze magát. Ha ez segít Önnek, hogy elérje célját, hogy mosolya minnél harmónikusabb, és esztétikusabb legyen, akkor ebben nincs semmi kivetnivaló. Fogszakorvos kezeli, aki ismeri az Ön által kívánt prioritást, és ennek tükrében cselekszik, és mivel nem csak a fogszabályozás a szempont, hanem fogai egészségének megőrzése, így higyje el ebből baj nem lesz. Jó kezekben van.
Üdvözlettel:Lajos
VendégTényleg köszönök mindent választ, még egy utolsó kérdést tennék fel.
Ha esetleg megsérül a zománc -akár a fogszabályzó levételénél, akár másképp- milyen jelek mutatkoznak, hogy lehet észrevenni?
üdvözlettel: LajosFresh24 Dental
ModerátorKedves Lajos,
A szuvasság, mindíg színelváltozással jár, a fogzománc sérülése jól látható, szélei barnásak, korai stádiumban sárgásak.
Amennyiben Ön jár rendszeres fogászati konzultációra, ettől nem kell tartani, jelen állapotban pedig azért nem releváns, mert a breket ragasztó is okozhat a fogzománcon elszineződést.
Nyugodjon meg, bízzon kezelőorvosában, hiszen Ő is a szakma szabályait maximálisan figyelembe véve dolgozik, és vigyáz fogainak épségére.
Üdvözlettel:Lajos
VendégKöszönöm, tényleg!
Tehát sárgás-barnás, és nem az egész fog árnyalata válik szürkéssé.
LajosFresh24 Dental
ModerátorKedves Lajos,
A szuvasság többféle képpen mutatkozhat meg, kezdeti stádiumban lehet egy „csík” is, mely a fog barázdájában jelenik meg, és sárgás-barnás elváltozást mutat a fehér zománfelületen, amennyiben a fog teljes elszineződését látja, az többnyire az elhalt fogaknál tapasztalható. Egy gyökérkezelt fog idővel elszineződik, mely probléma eredményesen orvosolható.
Üdvözlettel: -
SzerzőBejegyzés