Rosszul behelyezett implantátum

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #53185 Reply
    Benkő Erika
    Vendég

    Kedves Fogorvosok! 2 éve behelyezett, bal szemfog melletti implantátum (ami a hátsó nagyörlő helyén lévő 9 éves implanttal egy 3 tagú koronát köt össze) nem megfelelően lett behelyezve. A szemfog fogcsúcsa 0,2 mm-re van az implantátumtól. Természetesen én erről nem tudtam. Az implantátumtól az elmúlt 2 év alatt tönkre ment a szemfogam. Nagyon letaglózott az egész mert a beavatkozás sablonnal készült. Az volna a kérdésem, hogy ilyen esetben (ha a fog erre alkalmas) a gyökérkezelés megoldhatja ezt a problémát? Gondolok itt arra laikusként, hogy a gyökérkezelt fog továbbra is ilyen távolságra lesz az implantátumtól, a kialakult rossz terhelés megmarad. Rezekcióval gondolom valamelyest távolabbra kerülne a fog megmaradó része de a drasztikusabb beavatkozásokra nem jól reagálok. Köszönöm előre is válaszukat.

    #53292 Reply
    Szénai Dental
    Adminisztrátor

    Kedves Erika!

    Érthető a csalódottsága és az aggodalma ebben a helyzetben.
    Elméletileg lehetséges megoldás a foggyökér rezekálása, azonban látatlanul ennél jobban nem lehetséges megítélnünk a helyzetet. Mindenképp javasolnánk egy 3D CBCT alapú kivizsgálást, a felvétel alapján meghatározható a csontállomány és a fog állapota és felállítható egy precíz szakvélemény.

    Sikeres kezelést és kitartás kívánunk!

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
Hozzászólás: Rosszul behelyezett implantátum
Saját információk:




Item added to cart.
0 items - Ft