Kedves Fogorvosok! 2 éve behelyezett, bal szemfog melletti implantátum (ami a hátsó nagyörlő helyén lévő 9 éves implanttal egy 3 tagú koronát köt össze) nem megfelelően lett behelyezve. A szemfog fogcsúcsa 0,2 mm-re van az implantátumtól. Természetesen én erről nem tudtam. Az implantátumtól az elmúlt 2 év alatt tönkre ment a szemfogam. Nagyon letaglózott az egész mert a beavatkozás sablonnal készült. Az volna a kérdésem, hogy ilyen esetben (ha a fog erre alkalmas) a gyökérkezelés megoldhatja ezt a problémát? Gondolok itt arra laikusként, hogy a gyökérkezelt fog továbbra is ilyen távolságra lesz az implantátumtól, a kialakult rossz terhelés megmarad. Rezekcióval gondolom valamelyest távolabbra kerülne a fog megmaradó része de a drasztikusabb beavatkozásokra nem jól reagálok. Köszönöm előre is válaszukat.