Okozhat -e gyógyszer mellékhatása fogínyproblémát?

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #16403 Reply
    Horváth Zsófia
    Vendég

    Üdvözlöm!A kérdésem a következő,egy autoimmun bőrbetegség miatt közel három hónapja medrolt 32 s most 16mg szedek,s kb.egy hete érzékeny lett a fogínyem most már fáj is,rendszeresen járok évente fogorvoshoz a fogaimmal nincs probléma,lehet ez egy gyógyszermellékhatás?S ha az, mit tudok tenni vele?Rohanjak a fogorvoshoz?Válaszát előre is köszönöm!

    (X) hirdetés
    #16409 Reply

    Kedves Horváth Zsófia!

    A tartósan szedett szteroid következménye fokozott hajlam a fertőzésekre és ez a szájüregre is igaz.
    Kérem, keresse fel kezelőorvosát!

    Üdvözlettel:
    Uniklinik Zuglói Fogászati Központ

    #16411 Reply
    Horvath Katalin
    Vendég

    Tisztelt Doktor Ur/ Holgy!

    Also fogsoromon tobb fog potlasara van szukseg. Mit javasol, 12 fogra egybe egy rogzitett porcelan hiddal vagy tobb darabbol allo hidakkal jobb a potlasokat megcsinaltatni?

    #16428 Reply

    Kedves Horváth Katalin!

    Az, hogy a meglévő és hosszútávon megtartható pillérfogakra fix vagy kivehető vagy kombinált fogpótlás kerül, az a pillérfogak számától és állcsontban elfoglalt pozíciójuktól és a fogak körüli fogágy érintettségétől függ!
    Így sajnos látatlanban nem tudunk Önnek javaslatot tenni a fogpótlás típúsára vonatkozóan.

    Üdvözlettel:
    Uniklinik Zuglói Fogászati Központ

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
Hozzászólás: Okozhat -e gyógyszer mellékhatása fogínyproblémát?
Saját információk:




Item added to cart.
0 items - Ft