Egy jól megválasztott árnyalatú, megfelelő minőségű rúzzsal tökéletesen kihangsúlyozhatjuk megnyerő mosolyunkat, egészséges fogainkat. Egy nő életében szinte bármilyen alkalom megfelelő ahhoz, hogy egy ízléses sminkkel kiemelje szépségét. Lássuk, melyek a rúzsozás legfőbb alapszabályai!
Kezdj a hidratálással!
Legyen szó bármilyen típusú rúzsról, csak akkor fog jól mutatni, ha ajkunk egészséges és megfelelően hidratált. Az ajakápolás aranyszabályai:
– Soha ne aludjunk el sminkkel az arcunkon/szánkon!
– Mindig mossuk le az előző réteg rúzst a szánkról, mielőtt az új réteg felkerülne! Ehhez használhatunk sminklemosót, vagy meleg szappanos vizet.
– Közvetlenül a rúzs felkenése előtt győződjünk meg róla, hogy semmilyen szennyeződés, zsír- vagy olajfolt nincs az ajkunkon.
– Rendszeresen végezzünk bőrradírozást az ajkainkon is.
– Ha nincs rajtunk rúzs, akkor színtelen ajakápolóval, ajakbalzsammal hidratáljunk!
– Igyunk elegendő mennyiségű vizet, hogy ne cserepesedjen ki az ajkunk!
Válaszd ki a megfelelő színt!
Sokan nem is gondolnák, pedig a megfelelő színű rúzs kiválasztása az arc és az ajkak természetes színárnyalatával kezdődik, sőt, legalább ilyen fontos a hajszínünk is. Az, hogy mi a trend vagy mi tetszik másokon, már sokkal másodlagosabb – mindig igazítsuk személyes adottságainkhoz a rúzs színének kiválasztását!
– Kerüljük a túlzott csillogást! Nem csak modernebb, de jóval ízlésesebb benyomást kelt egy matt árnyalatú rúzs, amit maximum ajkaink természetes hidratáltsága tesz csillogóvá. A túlságosan csillogó rúzsok ráadásul olyan összetevőket tartalmazhatnak, melyek hamar kiszárítják az ajkakat.
– Ha élénk színű rúzst keresünk, inkább ajkaink természetes árnyalatát, ne pedig arcbőrünk színezetét vegyük figyelembe. A cseresznye, a vörös és a korall inkább a fakó, halvány rózsaszínes ajkakon tűnik majd vonzónak, míg akiknek az ajka természetesen inkább vöröses árnyalatú, nyugodtan választhatnak erősebb színeket, például erős rózsaszínt vagy narancsot. A sötétebb ajakszínnel rendelkezők biztosra mehetnek a téglavörös és a burgundi árnyalatokkal.
– A natúr rúzsok akkor állnak jól a viselőjének, ha nem teljesen azonosak, hanem kissé élénkebbek vagy mélyebb árnyalatúak, mint a bőrszín. Ha fehér a bőrünk színe, válasszunk enyhén rózsaszínes árnyalatokat, míg a sötétebb arcszínű hölgyek jobb, ha a bézs árnyalatai mellett döntenek.
– Sötét rúzsokat manapság egyre ritkábban viselünk, nem keltenek túl fiatalos benyomást, ráadásul kevés alkalom van, ahol igazán jól mutatnak. Ha ragaszkodunk a sötéthez, válasszunk ízléses barnát vagy mélyvöröst, vállalkozó kedvűek lila árnyalatot is kereshetnek – bár ez már tényleg ritkán mutat jól.
– Teljesen másképp mutat ugyanaz az árnyalatú rúzs egy szőke vagy egy mélyvörös hajú személyen. Általános hajszín-bőrszín és rúzs párosító szabályok:
Szőke haj, halvány bőrszín – A vörös és a burgundi élénkebb árnyalatai
Szőke haj, sötét bőrszín – Vörös árnyalat, rózsaszín jegyekkel
Sötét haj, halvány bőrszín – Vérvörös és burgundi árnyalatok
Sötét haj, sötét bőrszín – Rubinvörös és terrakotta árnyalatok
Barna haj, világos bőrszín – Világos színek, a narancs halvány árnyalatai
Vörös haj, sötét bőrszín – Tűzvörös és barna árnyalatok
Fekete haj, sötét bőrszín – Bordó és eperszín árnyalatok
– Nyugodtan helyettesíts! A hőn áhított vörös rúzs helyett – ami nem áll jól mindenkinek – választhatunk mély árnyalatú rózsaszínt, élénk málnát, melyek ugyanolyan figyelemfelkeltőek lehetnek. Tavasszal és nyáron kísérletezhetünk a matt fuksziával és a korallal is.
Rúzsozz úgy, mint a profik!
Ha ajkaink megfelelően hidratáltak és sikerült kiválasztanunk a számunkra legelőnyösebb árnyalatú ajakrúzst, jöhet is a neheze: rúzsozzuk ki magunkat úgy, mintha egy kozmetikai szalonban lennénk!
– Kezdjünk az alapokkal! Vigyünk fel egyenletesen egy kis alapozót vagy púdert az ajkainkra, ezáltal nem csak tartósabb hatást érhetünk el, de tökéletesen tud érvényesülni a kiválasztott rúzs színárnyalata is.
– Ajakkontúrt csak érettebb bőrrel rendelkezőknek hasznos és érdemes használni, hiszen így megakadályozható a rúzs elmosódása az apró, ajkak körüli ráncokban, ráadásul, ha nem csak az ajak körvonalát, hanem az egész ajkat átsatírozzuk a ceruzával, sokkal tartósabb lesz a rúzsunk. FIGYELEM! Csak a rúzzsal azonos árnyalatú szájkontúrt szabad választanunk, ma már nem divat az ajkak sötétebb árnyalatú kontúrozása.
– Kezdjünk középről! A rúzst lehetőség szerint ecsettel vigyük fel, ajkaink középső területéről kiindulva: először az alsót majd a felsőt rúzsozzuk ki.
– Ne vigyünk fel túl sok rúzst egyszerre. Ha egyenlően akarjuk eloszlatni a rúzst az ajkainkon, cuppantsuk össze alsó és felső ajkunkat, így sokkal természetesebb hatást kelthetünk.
– Dolgozzuk el a széleket! Hogy ne legyen túl mesterkélt a megjelenésünk, ajkunk körvonalait kissé dolgozzuk el az ujjunkkal – ügyelve rá, hogy ne maszatoljuk szét – így az ajakrúzs a megjelenésünk természetes része lesz.
– Hogy minden felesleges rúzst eltávolítsunk az ajkunkról, fogjunk egy papírtörlőt és itassuk fel a nélkülözhető sminket az ajkainkról.
– Végül még egy fontos szabály teljes megjelenésünkre vonatkozóan: egyszerre csak egy valamit hangsúlyozzunk! Ha erős árnyalatú rúzst választottunk, akkor maximum egy kis szempillaspirál kerüljön a szemünkre, amennyiben úgy döntünk, hogy szemeinket hangsúlyozzuk, akkor viszont döntsünk halvány árnyalatú, natúr színek mellett!